یادش به خیر! سال 85 رفتم سراغ رئیس و معاونین آموزش و پرورش میانه و دانش آموزان تک رقمی کنکور سراسری را درطول سالها خواستم ولی هر دری زدم بسته بود و پاسخ دادند: میانه و تک رقمی؟ امکان ندارد! من هم گفتم: لااقل صندلی بغلی خودم علینقی خدایاری که یادم هست رتبه 3 شد. دوست نزدیکم علی کریمی که یادم هست رتبه 5 شد. آنها هم گفتند: لابد همین 2 تاست!

به هرحال در طول سالها فیش برداری ام، دامنه این نخبگان ملی افزایش یافت و به 8 نفر رسید و امیدواریم نفر 9 ام را نیز شما کمک کنید.

پیش از آشنایی با این نخبگان، توضیح دهم که مبنای اینجانب فقط "کنکور سراسری ورود به دانشگاه" است نه کنکور دانشگاه آزاد و نه کنکور تحصیلات تکمیلی.

 

1 ـ غلامرضا آذری

 

غلامرضا آذری متولد سال 1347 شمسی در روستای چرور میانه، رتبه 6 منطقه 4 کنکور سراسری علوم تجربی در سال 1365. دارای مدرک پزشکی عمومی در سال 1372 و دکترای رشته فیزیولوژی انسانی در سال 1376 از دانشگاه علوم پزشکی تهران. عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از سال 1379.

 

2 ـ علی کریمی

 

علی کریمی متولد سال 1348 در روستای گَوَنلو ، رتبه 7  منطقه 4 کنکور سراسری ریاضی ـ فیزیک در سال 1367. فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1372، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر در سال 1375. شاغل در یکی از مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور.

 

3 ـ خانم سلجوقی

خانم سلجوقی، متولد شهر میانه، رتبه 6 منطقه 4 کنکور سراسری علوم تجربی در سال 1367. فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی دانشگاه تهران در سال 1375. شاغل در شهر میانه.

 

4 ـ علینقی خدایاری

 

علینقی خدایاری ، متولد سال 1351 در شهر ترک، رتبه 3 منطقه 2 کنکور سراسری علوم انسانی در سال 1371. دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه تهران در سال 1375، کارشناسی ارشد الهیات از دانشگاه قم در سال 1379، دکترای علوم قرآن و حدیث از دانشگاه امام صادق(ع). عضو هیأت علمی گروه شیعه شناسی مرکز جهانی علوم اسلامی از سال 1384، مؤلف 4 جلد کتاب که یکی از آنها کتاب سال شده بود.

 

5 ـ یوسف مسعودی

 

یوسف مسعودی، متولد سال 1351 در روستای سبیز، دارای دیپلم تجربی از دبیرستان امام خمینی، رتبه 3 منطقه دو و رتبه 7 کشوری کنکور سراسری سال 1372، دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه تهران در سال 1376، کارشناس ارشد جزا از دانشگاه مازندران در سال 1378، قاضی دادگستری در تهران از سال 1382

 

6 ـ مهران (یدالله) مرسلی

 

مهران (یدالله) مرسلی متولد سال 1353 در شهر میانه رتبه 3 منطقه 2 و رتبه 7 کشوری در رشته علوم انسانی در سال 1375، دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه تهران و دکترای حقوق از دانشگاه مازندران. وکیل پایه یک دادگستری. مؤلف کتاب "نظم عمومی در اعمال حقوقی".

 

7 ـ مهرداد عطاری

 

مهرداد عطاری، متولد سال 1361 در شهر میانه، رتبه 2 منطقه دو کنکور سراسری هنر در سال 1385، دارای مدرک کارشناسی رشته سینما از دانشگاه هنر. دارای مدرک همزمان در رشته کارشناسی تئاتر با ضوابط دانشجویان استعداد درخشان.کارشناس ارشد رشته سینما از دانشگاه هنر، سابقه بازیگری و تولید فیلم و کارگردانی در چند فیلم.

 

8 ـ علیرضا رضایی

علیرضا رضایی ، متولد سال 1375 در شهر میانه، رتبه 6 منطقه دو کنکور سراسری تجربی و رتبه کشوری 9 در سال 1393، دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تحصیل کارشناسی ارشد آموزش پزشکی در همان دانشگاه با ضوابط بنیاد نخبگان و استعدادهای درخشان.

 

9 ـ ؟ کمک کنید نخبه نهم را پیدا کنیم.

 

تحقیق از: محمدصادق نائبی

 

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها   

از روستای آونلیق
0
امسال خانم صنم نجفی فرزند محرم کسب رتبه اول سه رقمی در کل میانه وحومه مقام اول را در کنکور سراسری کسب نمودند رشته ادبیات و هم اکنون در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند .....افتخار روستای آونلیق
پاسخ دادن پاسخ به نقل قول
محمد صادق نائبی
+2
عنوان مقاله را بخوانید: تک رقمی هاست نه سه رقمی ها.
پاسخ دادن پاسخ به نقل قول
از روستای صومعه علیا
0
بروانا میتوانید خودتان قدمت روستا وطلاهایی که در زیر خاکی بروانا مدفون شده اند جستجو کنید
پاسخ دادن پاسخ به نقل قول
ابراهیم فرجی
0
با سلام و سپاس از این ابتکار و ایده ای که داشتید و نخبگان میانه را معرفی می کنید. من البته شناختی ندارم که کسی را معرفی کنم اما آقای خدایاری از فامیلهای ما هستند که در ان دوران من کوچک بودم چیزهایی یادم است که همه بهش افتخار می کردند .شما من را با این کار بردید به آن زمانها . همیشه موفق وموید باشید . ارادتمند .ابراهیم فرجی
پاسخ دادن پاسخ به نقل قول
Go to top
saeed_sol@yahoo.com